Danas je:27/02/2017

Rezultati 25.Zagreb maratona….

Bjeljac i Radojković prvaci Hrvatske u maratonu, 4 pobjede i dva rekorda Kenijaca na ZG maratonu

Zagreb (09.10.2016.) – Danas je u Zagrebu u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza po gotovo idealnom vremenu (visoki oblaci, na startu 9 stupnjeva Celzijusa, poslije do 13 stupnjeva, uz slabi vjetar) održan 25. Zagreb marathon, a u sklopu maratonu pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu. Naslove prvaka Hrvatske za 2016. godinu osvojili su Bojana Bjeljac u ženskoj konkurenciju u vremenu osobnog rekorda 2;40:51 i Robert Radojković u muškoj konkurenciji u vremenu osobnog rekorda 2;31:16. Srebro je kod žena osvojila Matea Matošević (2;42:28), a broncu Nikolina Stepan (2;46:11) i obje su istrčale svoje osobne rekorde. U muškoj konkurenciji drugi je bio Bruno Erent s osobnim rekordom (2;34:10), a treći Dražen Dinjar (2;36:19).

Ukupna pobjednica ženskog maratona s novim rekordom zagrebačkog maratona je Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio u vremenu 2;33:46, a najbolja hrvatska maratonka bila je prvakinja Hrvatske Bojana Bjeljac na 6. mjestu. Ukupni pobjednik muškog maratona bio je Kenijac Wycliffe Kipkorir Biwot u vremenu 2;14:23, a najbolji hrvatski maratonac bio je prvak Hrvatske Robert Radojković na 5. mjestu.

U dvostruko kraćoj utrci u polumaratonu pobijedila je Kenijka Christine Moraa Oigo u vremenu 1;12:41 dok je nabolja hrvatska polumaratonka bila Danijela Kuna na 6. mjestu s osobnim rekordom 1;18:54. U muškom polumaratonu pobijedio je Kenijac Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo u vremenu novog rekorda zagrebačkog polumaratona 1;02:41, a najbolji hrvatski polumaratonac bio je Daniel Fak na 5. mjestu s, također, osobnim rekordom 1;09:00.

U utrci građana na 5 km pobjeda Matee Parlov u ženskoj i Mađara Bene Barnabasa u muškoj konkurenciji. HAS.